09.04.2024
Добридень. Продовжуємо дистанційний тиждень.
Відгадайте кумедну загадку:
На шляху не зустрінеш, а на дорозі знайдеш. В океані, в озері, навіть на болоті побачиш, а в річці - ніколи. Що це?
Велике прохання!
Мої дорогі дітки! Я розумію, що вам хочеться, щоб мама була більше часу поряд із вами, щоб усі завдання ви виконували разом. АЛЕ!!! У мами є свої обов`язки по дому, мама теж працює! Мама теж має право на відпочинок!
Покажіть, що ви вже дорослі і розумні, що ви можете потурбуватися про маму!
Наберіться терпіння, спробуйте працювати самостійно, звертайтеся тільки для незначної допомоги! Уявіть, що ми із вами в класі. Усе не так вже й складно. Пробуємо, помиляємося, але знову пробуємо. Не здавайтеся!!!
Я вірю, той хто маму любить, прислухається до поради.
Працюй з хрестоматією "Читаємо на канікулах" , с. 120 - 122
Українська мова. Урок 130
Запиши дату і дистанційна робота.
Сьогодні ми працюватимемо з друкованим зошитом , с. 33 - 34.
Вправа 3 (запиши в звичайний зошит)
Вправа 5
Послухай цікавий реп про мову:
Вивчи на одну з букв скоромовку цього репу, приготуйся завтра її розказати.
Виконай вправу 1
Я досліджую світ
Уроки 2 -3
Для виконання завдань ви маєте перейти за посиланням:
https://svitdovkola.org/2/lessons/28.2-3
Виконай завдання в друкованому зошиті з математики: урок 81
Мистецтво
Тема: " Чарівний віночок."
Кожна дівчина вміє плести віночок із сонячних кульбабок, чорнобривців, ромашок, волошок, барвінку чи з польових трав. Для українців віночок – це не просто прикраса, а оберіг.
Віночок колись був в кожній сільській хаті. Його вішали на стінах, на килимах або прикрашали ним стіл. Існує багато звичаїв, пов'язаних з віночком. Колись останній сніп з поля женці приносили в село. Цей сніп, прикрашений віночком, був символом наступного врожаю. Його несла найгарніша дівчина.
Існує також звичай на весіллі одягати молодій на голову віночок, який вона потім зберігає все життя. За допомогою віночка дівчата гадали, примовляючи такі слова:
Заплету віночок, заплету шовковий,
На щастя, на долю, на чорнії брови.
Та й пущу віночок на биструю воду,
На щастя, на долю, на милого вроду.
Пропоную подивитися м/ф "Як козаки наречених визволяли" (Цвіт папороті).
Бувають також музичні віночки. Кожен музичний інструмент має власний колір – тембр. Створюючи мелодію пісні, він творить різнобарвну квіточку.
Зараз ми послухаємо «Віночок українських народних пісень». У ньому оркестр народних інструментів виконує декілька пісень підряд. Кожна пісня яскрава і неповторна, наче квіточка у вінку. Спробуйте запам’ятати характер кожної пісні, щоб згодом описати її словами: веселий, жвавий або задумливий, спокійний.
Слухання. «Віночок українських народних пісень»
Тембри яких інструментів ви впізнали?
Чому послідовне виконання народних пісень назвали віночком?
Послідовне виконання пісень називають віночками, оскільки пісні доповнюють одна одну, як квіти у вінку: вони різні за настроєм і темпом.
Пропоную послухати пісню «Вишиванка»
Сл. М. Сингаївського,
муз. В. Верменича
А тепер ми створимо теж віночок! Тільки не музичний, а художній!
На багатьох картинах українські дівчата й жінки уквітчані пишними вінками з веселковими різнокольоровими стрічечками. Всього в українському віночку повинно бути 12 квіточок: деревій, барвінок, безсмертник, ружа, мальва, півонія, любисток, волошка, ромашка, калина, цвіт вишні та яблуні. Інколи ще вплітали цвіт маку – у віночки тих дівчат, чиї сім'ї втратили когось у боротьбі з ворогом, адже мак – це символ смутку та скорботи.
Всі квіти у віночку не випадкові. Кольори стрічок на вінку – це теж символи. Колір кожної стрічки має своє значення: коричнева – символ землі-годувальниці, жовта – сонця, світло-зелена – символ краси й молодості, блакитна й синя – символи неба і води, оранжева – символ хліба, фіолетова – мудрості, малинова – душевності та щирості, рожева – достатку.
Українці вірили в чарівну силу стрічок, тому що берегли волосся від чужих очей. Відмірювали стрічку за довжиною дівочої коси, а відрізали трохи нижче коси, щоб заховати волосся.
Такий маленький віночок, а скільки несе інформації!
Чому віночки мають стільки таємних значень?
Споглядання
Завітаймо до картинної галереї Катерини Білокур.
Усе своє життя художниця Катерина Білокур малювала квіти. Батьки не змогли дати маленькій Катрусі освіту. Найкращим учителем для дівчинки стала рідна природа. Кожну квіточку художниця малювала лише з натури, ретельно вимальовувала кожну билинку, всі прожилки на пелюстках.
Які почуття викликає у вас споглядання цієї галереї?
Практична робота «Чарівний віночок»
Комментариев нет:
Отправить комментарий